Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Mustafa Alabora (1946-..) 
İstanbul Şişli´de doğup, büyüyen Mustafa Alabora, Sabahattin Alabora ve Nur Hayat Fatma Pınar´ın oğludur. Talatpaşa Ortaokulu´nu bitirdikten sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı´ndan mezun olmuştur. 1968-1969 yıllarında Halk Oyuncuları´nda oynadıkt Devamı
Doğum: 1946 - .. (74 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Uzun Hikaye (2012) ...... 
Tokatçı (1983) ...... 
Kopuk (1972) ...... Yolsuz

Biyografi
İstanbul Şişli´de doğup, büyüyen Mustafa Alabora, Sabahattin Alabora ve Nur Hayat Fatma Pınar´ın oğludur. Talatpaşa Ortaokulu´nu bitirdikten sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı´ndan mezun olmuştur. 1968-1969 yıllarında Halk Oyuncuları´nda oynadıktan sonra, Vasıf Öngören, Halil Ergün ve Erdoğan Akduman´la Ankara Birliği Sahnesi´ni kurdu. 1972 yılında siyasi tutuklu olarak 2,5 yıl cezaevinde kaldı. Kent Oyuncuları, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu gibi tiyatrolarda pek çok rolde oynadı. TV´de pek çok seslendirme yaptı. Uzun yıllar MSM - Müjdat Gezen Sanat Merkezi´nde öğretim üyesi olarak görev yaptı ve tiyatro bölüm başkanlığını sürdürdü. Kurtuluş ve Kara Melek adlı TV dizilerinde oynadı. Mustafa Alabora, oyuncu Memet Ali Alabora´nın babasıdır. Ünlü Türk bestekarı Selahattin Pınar Mustafa Alabora´nın dayısıdır. Derya Alabora kız kardeşidir.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.