Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Levent Kırca (1948-..) 
İlk kez 1964´de Ankara Devlet Tiyatrosu´nda sahneye çıktı. Ankara Birlik Sahnesi ve Halk Oyuncuları´nda çalıştı. Nasreddin Hoca Oyun Treni, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?, Bu Oyun Nasıl Oynanmalı?, Sağlık Olsun!, Ne Olur Ne Olmaz gibi televizyon dizil Devamı
Doğum: 1948 - .. (72 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Çıplak Vatandaş (1985) ...... Taraftar
Ne Olacak Şimdi (1979) ...... 

Biyografi
İlk kez 1964´de Ankara Devlet Tiyatrosu´nda sahneye çıktı. Ankara Birlik Sahnesi ve Halk Oyuncuları´nda çalıştı. Nasreddin Hoca Oyun Treni, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?, Bu Oyun Nasıl Oynanmalı?, Sağlık Olsun!, Ne Olur Ne Olmaz gibi televizyon dizilerinin yapımcılığını üstlendi.

1978´de Altınşehir adlı filmle sinemaya geçti. Ne Olacak Şimdi? ve Mavi Muammer adlı filmlerde oynadı. Hodri Meydan Topluluğu adlı Tiyatro Grubu´nu kurdu.Eski eşi Oya Başar ile birlikte Güzel ve Çirkin ve Sefiller adlı oyunları sergiledi. Üç Baba Hasan, Kadıncıklar adlı oyunları sergiledi. 1988´de başlayıp 17 yıl süren Olacak O Kadar adlı televizyon programını hazırladı. İlk sinema yönetmenlik denemesini Son adlı filmle yaptı. Daha sonra Şeytan Bunun Neresinde adlı filmi yönetti.

1998 yılında Kültür Bakanlığı´nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını aldı. Sanatçının ikisi ilk eşinden, ikisi de Oya Başar´dan olan 4 çocuğu bulunuyor.

SAINT PETERSBURG BAL MUMU HEYKELLERİ MÜZESİ´nde heykeli olan nadir Türk sanatçılardandır. Türk tiyatro kültürüne büyük katkılar bahşetmiş usta tiyatroculardandır. Ayrıca çok iyi bir ressamdır ve paha biçilmez görsel etkileşimli yaptığı resimler mutlak bir güzellik çerçevesindedir.

Levent Kırca Mart 2009 Belediye Seçimleri için DSP´den Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday olmuştur, fakat 4´üncü sırayı alarak kazanamamıştır. Olacak O Kadar´ın yeni bölümleri 30 Mayıs 2009 da başlamıştır.


 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.