Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Itır Esen (1957-..) 
Fotomodellik yaptığı dönemde Milliyet Gazetesi´nin ekinin kapağında bir fotoğrafı yayımlanmıştır. Türk televizyon tarihinin ilk dizisi ´Aşk-ı Memnu´nun kastı için yeni yüzler aranırken kendisine ´Bihter´ rolü teklif edilmiştir. Halit Refiğ, Itır Esen Devamı
Doğum: 1957 - .. (63 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Cennet'in Çocukları (1977) ...... Zehra
Aile Şerefi (1976) ...... Zeynep
Bizim Aile (1975) ...... Alev
Gülen Gözler (1977) ...... Nedret

Biyografi
Fotomodellik yaptığı dönemde Milliyet Gazetesi´nin ekinin kapağında bir fotoğrafı yayımlanmıştır. Türk televizyon tarihinin ilk dizisi ´Aşk-ı Memnu´nun kastı için yeni yüzler aranırken kendisine ´Bihter´ rolü teklif edilmiştir. Halit Refiğ, Itır Esen´i görür görmez kendisine ´Bihter´in üvey kızı ´Nihal´ karakterini uygun görmüştür. 1975 yılında TRT´de yayınlanan 6 bölümlük dizi ile bir anda tanınmıştır.Daha sonra Münir Özkul ve Adile Naşit filmlerindeki sarışın, hüzünlü gözleriyle bakan mahzun duruşlu genç kız olarak Türk sinema severlerin kalplerinde yer etmiştir.Seks filmleri furyasının başlaması üzerine sinemayı bırakmış ve ünlü sinemacı Yavuz Turgul´la evlenmiştir. Bu evlilikten iki de çocuğu olmuştur.2001´de yine TRT´de yayınlanan ve başrolünü Zuhal Olcay´ın oynadığı Yeditepe İstanbul ile Türk sinemasına geri dönmüştür.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.