Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Hale Soygazi (1950-..) 
Saint Benoit Fransız Lisesi mezunudur. Üniversitede Fransız Filolojisi ikinci sınıftan ayrılarak İsviçre´ye gitti. Orada mankenlik kursu gören sanatçı Türkiye´ dönüp manken ve fotomodel olarak çalıştı.

1972´de Devamı
Doğum: 1950 - .. (69 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Bak Yeşil Yeşil  (1975) ...... Neşe
Ölüme Koşanlar (1973) ...... Zeynep
Bir Demet Menekşe (1973) ...... Nesrin
Aşk Mahkumu  (1973) ...... Selma
Nereden Çıktı Bu Velet (1975) ...... Hale
Mirasyediler (1974) ...... Hale
Süt Kardeşler (1976) ...... Bihter

Biyografi
Saint Benoit Fransız Lisesi mezunudur. Üniversitede Fransız Filolojisi ikinci sınıftan ayrılarak İsviçre´ye gitti. Orada mankenlik kursu gören sanatçı Türkiye´ dönüp manken ve fotomodel olarak çalıştı.

1972´de Saklambaç Gazetesi´nin açtığı Türkiye Sinema Güzellik Yarışması´na katıldı ve birinci oldu. Daha sonra "Avrupa Sinema Güzeli" seçildi. İlk filmi olan "Kara Murat"ı yine aynı yıl çevirdi. 1978´de "Maden" filmindeki rolünden dolayı Antalya Film Festivali´nde en başarılı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Sinema oyunculuğunun yanında sahneye çıktı.

Türkiye´nin önde gelen entelektüellerinden Murat Belge ile 10 yıl kadar birlikte yaşadı. Çift, birkaç sene önce evlendi.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.