Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Fikret Hakan (1934-..) 
1950 yılında ´Üç Güvercin´ adlı oyunla ´Ses Tiyatrosu´nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. 1952 yılında ´Köprüaltı Çocukları´ adlı filmle sinemaya geçti. 163 film ve dizide oynadı, 1970´li yıllarda senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. ´ Devamı
Doğum: 1934 - .. (86 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Yemende Bir Avuç Türk (1970) ...... Yüzbaşı Murat
Eğreti Gelin (2004) ...... 
Şehzade Sinbad Kaf Dağında (1971) ...... Sinbad

Biyografi
1950 yılında ´Üç Güvercin´ adlı oyunla ´Ses Tiyatrosu´nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. 1952 yılında ´Köprüaltı Çocukları´ adlı filmle sinemaya geçti. 163 film ve dizide oynadı, 1970´li yıllarda senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. ´Üç Arkadaş´ ve ´Keşanlı Ali Destanı´yla büyük bir üne kavuştu. ´Paralı Askerler´ filmi çekilirken Hollywood´dan aldığı teklifi reddederek Türkiye´ye döndü.

1998 yılında Kültür Bakanlığı´nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır. İstanbul Kültür Üniversitesi´nde öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir.

13.11.2009 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Anabilim Dalı´ndan fahri doktor ünvanı almıştır.


 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.