Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Hasan Kaçan (1955-..) 
Hasan Kaçan (d. 10 Aralık 1957[1], İncesu, Kayseri), Türk karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı.

1957 yılında Kayseri´nin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra çok küçük yaşta ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a gelmiştir. Ortaokul yıll Devamı
Doğum: 1955 - .. (65 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi

Biyografi
Hasan Kaçan (d. 10 Aralık 1957[1], İncesu, Kayseri), Türk karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı.

1957 yılında Kayseri´nin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra çok küçük yaşta ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a gelmiştir. Ortaokul yıllarında Oğuz Aral’la karşılaşmasıyla hayatı farklı bir yöne girmiştir. O dönemdeki mizah anlayışını 15 yıl boyunca Gırgır dergisinde sergileyen Kaçan, gelişiminde Aral’ın rolünü her fırsatta vurgulamıştır.

Gırgır’dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini göstermiştir.

Gırgır´da çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork en sevilen bant karikatürler arasına girmiştir. Ayrıca 90´lı yıllarda köşe yazarlığı da yapmıştır. Ekmek Teknesi´ne senaristlik yapmış ve dizide Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır. Ayrıca Eşref Saati dizisinde de Kaptan Küstü karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. A.R.O.G filminde de yer almaktadır.

Keskin Ustura adlı bir mizah dergisini çıkarmıştır. 5-10 Temmuz 2008´de, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır. Ayrıca; ´PANA Film´in yapımcı ortaklarındandır. Hasan Kaçan TRT 1´de yayınlanan Halil İbrahim Sofrası adlı dizide ´Berber Ali´ rolünü canlandırmıştır. Leyla ile Mecnun dizisinin 14 Mayıs 2012 ve 7 Ocak 2013 tarihlerinde yayınlanan bölümlerinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Sanatçı halen TRT 1´de Gönül Hırsızı dizisinde Emekli kaptan pilot´Nadir´ rolünü canlandırmaktadır.

Hasan Kaçan, sinemaya da uyarlanan Ağır Roman adlı romanın yazarı olan Metin Kaçan´ın ağabeyidir.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.