Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Farah Zeynep Abdullah (1989-..) 
Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul´da doğdu.[1] Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi´nde okumuştur. Ancak daha sonra babasının işi gereği kaydını aldırarak İn Devamı
Doğum: 1989 - .. (31 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi

Biyografi
Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul´da doğdu.[1] Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi´nde okumuştur. Ancak daha sonra babasının işi gereği kaydını aldırarak İngiltere´de lise öğrenimini tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2nci sezonundan sonra, diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini tamamlamış ve 2013´te diplomasını almıştır.

Oyunculuk kariyeri
Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere´ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin´i canlandırmıştır.Yılmaz Erdoğan´ın filmi Kelebeğin Rüyası´nda oynamıştır. Başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat paylaşmıştır.[2] 2014 senesinde Star TV´de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak´ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan "Unutursam Fısılda" filminde Hümeyra´nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır.


Ödülleri
2011 2011 Antalya Televizyon Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Öyle Bir Geçer Zaman Ki
2013 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Kelebeğin Rüyası
2014 46. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Kelebeğin Rüyası
2015 Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü Yılın Yıldızları Ödülleri En İyi Sinema Kadın Oyuncusu Unutursam Fısılda
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.