Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Altan Erkekli (1955-..) 
Mezun olduktan sonra, DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı´nda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve AST´ta oyunculuğa devam etti. 1985 - 1989 yılları arasında Devlet Tiyatroları´nın Çocuk ve Gençlik Tiyatroları bölümünde çalışan Erkekli, 1989 Devamı
Doğum: 1955 - .. (65 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Vizontele (2000) ...... 
Dolap Beygiri (1982) ...... Memur

Biyografi
Mezun olduktan sonra, DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı´nda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve AST´ta oyunculuğa devam etti. 1985 - 1989 yılları arasında Devlet Tiyatroları´nın Çocuk ve Gençlik Tiyatroları bölümünde çalışan Erkekli, 1989 yılında yeniden AST´a döndü. Susam Sokağı´ndaki Edi karakterini seslendirdi.

BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) Oyuncuları arasına AST´daki görevine veda ederek katılan Erkekli, "Bir Demet Tiyatro" adlı dizide de rol aldı. "Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü" adlı tiyatro oyununda, vefat eden Gürdal Tosun´un rollerini üstlenen sanatçı, "Vizontele" adlı sinema filminde de Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ´la başrolü paylaştı.

2009 Yerel seçimleri´nde, Cumhuriyet Halk Partisi´nden Beşiktaş Belediye meclisi üyeliğine seçildi.

Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi´nde, diksiyon, spikerlik, sunuculuk, seslendirme ve oyunculuk alanlarında eğitim vermektedir.


 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.