Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Defne Halman (0-..) 
New York ta doğup büyüyen Defne Halman ilk öğrenimini Birleşmiş Milletler Uluslararası Okulu´nda tamamladı ve New York’taki Profesyonel Çocuklar Okulu’nun lise bolümünden mezun oldu. Okul yıllarında dünyaca ünlü Juilliard’daki Amerikan Bale Oku Devamı
Doğum: 0 - .. (2020 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi

Biyografi
New York ta doğup büyüyen Defne Halman ilk öğrenimini Birleşmiş Milletler Uluslararası Okulu´nda tamamladı ve New York’taki Profesyonel Çocuklar Okulu’nun lise bolümünden mezun oldu. Okul yıllarında dünyaca ünlü Juilliard’daki Amerikan Bale Okulu’nda bale çalışmalarını sürdürdü. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuara başladığı yıl ilk kez profesyonel olarak Kent Oyuncuları’nda sahneye çıktı.Oynadığı belli başlı piyesler arasında, Beth Henley’nin “Gönül Suçları”, Turgenyev´in “Babalar ve Oğullar”ı (Kent Oyuncuları), Bertolt Brecht’in “Bay Puntila ve Uşağı Matti”si (Dostlar Tiyatrosu), Sam Shepard’ın “Aç Sınıfın Laneti” (İstanbul Şehir Tiyatroları) vardır. “Aç Sınıfın Laneti”ndeki rolü için Kültür Bakanlığı ve Avni Dilligil ödüllerini kazandı. Dormen Tiyatrosu’nda Ray Cooney´nin “Hangisi Karısı” ve “İkinin Biri” , İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Sabahattin Kudret Aksal’ın “Sonsuzluk Kitabevi”, Lolleh Bellon’un “Öyle Bir Sevgi ki” oyunlarında başlıca roller oynadı.
Defne Halman, Haldun Dormen’in “Kamera Arkası” başlıklı haftalık televizyon programında yedi sezon boyunca sunuculuk ve aynı dönemde “Video-Müzik-Türkiye” programında VJlik yaptı. Televizyon dizilerinde ve filmlerde oynayan Defne, 15 kez Uluslararası İstanbul Film Festivali ödül töreninin sunuculuğunu üstlendi. Halen pek çok önemli etkinliğin, festivalin sunuculuğunu yapıyor.Defne Halman New York´taki HB Studios´da Amerikan tiyatrosunun önemli isimlerinden Uta Hagen ve Salem Ludwig´le çalıştı. Ayrıca New York yıllarında prodüktörlüğünü ve spikerliğini kendi yaptığı Birleşmiş Milletler Radyosunda haftalık programı vardı. Defne Halman´ın pek çok tiyatro çalışması arasında Off-Broadway’de sahnelenen Latife Mardin’in “The A Word”, William Sutcliffe´in ´New Boy´ ve Sinan Ünel’in yoğun ilgi gören ve The New York Times gazetesi´nin büyük övgüsünü alan “Pera Palas” oyunlarında oynadı. “Pera Palas”taki rolü için New York Sanat ve İş Konseyi´nin “Encore” ödülünü kazandı.Aralık 2008’de Kenter Tiyatrosu´nda Yıldız Kenter’in yönettiği “Victoria-Zafer” adlı oyunda oynadı ve 7. Tiyatro Dergisi ve 9. Lions Tiyatro Ödülleri´nin ´Yılın En İyi Kadın Oyuncusu´ ödüllerini kazandı. Defne Halman 2009-2010 sezonunda Tiyatro Pera’da Nesrin Kazankaya´nın yazıp yonettigi “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” adlı oyundaki rolüyle Sadri Alışık ´En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu´ ve Afife Jale ´Yılın En İyi Kadın Oyuncusu´ ödüllerine layık gorüldü. 2010-2011 sezonunda Genç Kent Oyuncuları topluluğunda Neil Labute’un yazdığı ve Engin Hepileri’yle birlikte yönettiği ‘Zorla Güzellik’te başrollerden birini üstlendi. Eylül 2011’de başlayan İkinci Kat Pro No. 1’in ilk projesi olan Simon Stephens’ın ‘Bulanık’ adlı oyununda oynuyor.17. Afife Tiyatro Ödülleri´nde jüri üyeliği yapmıştır.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.