Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Mesut Engin (1953-..) 
Mesut Engin, Aydın´ın Söke ilçesinde dünyaya geldi. 1973´te Ses Dergisi´nin düzenlediği yarışmada birinci oldu. Çok sayıda filmde başrol oynadı. Kısa sürede şöhrete ulaştı. 1976´da geçirdiği trafik kazası hayatının akışını değ Devamı
Doğum: 1953 - .. (67 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Yazık Oldu Yarınlara (1974) ...... Kemal

Biyografi
Mesut Engin, Aydın´ın Söke ilçesinde dünyaya geldi. 1973´te Ses Dergisi´nin düzenlediği yarışmada birinci oldu. Çok sayıda filmde başrol oynadı. Kısa sürede şöhrete ulaştı. 1976´da geçirdiği trafik kazası hayatının akışını değiştirdi. Sağ bileğinin sinirleri kesilen genç aktör, hayata küstü ve alkolle tanıştı. 30 yaşında İstanbul´un varlıklı ailelerinden Asiye Gençağaoğlu ile nişanlandı. Güzellik salonu işletmeye başladı. Sinema dünyasındaki hiçbir arkadaşından destek görmedi. Mesut Engin, içine düştüğü bunalım sonucunda tamamen alkole sığındı. İşini de, şöhretini de kaybetti. Uzun yıllar alkolden kurtulmaya çalıştı ve 2003´te bağımlılıktan kurtuldu.

Mesut Engin, şimdi Bornova´daki Karayolları Bölge Müdürlüğü´nün karşısında bulunan Ağaçlı Yol´da otobüs duraklarında banklarda uyuyor. Derdini, sıkıntısını kimseyle paylaşmıyor. Çevre esnafın ´dede´ diye hitap ettiği Engin, ikram edilen yemekleri de kabul etmiyor. Mesut Engin´in kaldığı otobüs durağına yakın yerde işyeri bulunanlar, "Bu kadar zararsız bir insanı hayatta görmedik. Güzel giyimli bir aile gördüğü zaman arkasını dönüyor. Geçenlerde yeni bir elbise aldık kabul etmedi." diyor. Karayolları çalışanları ise "Bizden sadece sigara ister. Sabahları çayını veririz. Bardağını da geri getirir, teslim eder. Para uzattığımız zaman kesinlikle almıyor. Durakta yaşamasını biz de istemiyoruz. Yıllarca oynadığı filmleri izledik. Hepimiz yakından tanıyoruz. Kimseye zarar vermeden burada yatıyor." diye konuşuyor. Mesut Engin´in rol aldığı filmlerden bazıları: ´Sevmek´ ´Yedi Evlat İki Damat´ Tuğrul, ´Özleyiş´, ´Yazık Oldu Yarınlara´ Teşekkür Ederim Büyükanne´.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.