Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Cemil Can Bıçakçı (1945-..) 
SES Dergisi yarışması finalisti Cemil Can Bıçakçı nın ´Kezban Pariste´ ilk sinema filmidir. Ve sadece Cemil Can Bıçakçı oynadığı bu filmde kendini seslendirmiştir.O tarihte Konservatuardan mezun olmuş, SES Dergisinin Aytaç Arman ve Tarık Devamı
Doğum: 1945 - .. (75 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Katerina 72 (1972) ...... 
Ölüme Koşanlar (1973) ...... Murat

Biyografi
SES Dergisi yarışması finalisti Cemil Can Bıçakçı nın ´Kezban Pariste´ ilk sinema filmidir. Ve sadece Cemil Can Bıçakçı oynadığı bu filmde kendini seslendirmiştir.O tarihte Konservatuardan mezun olmuş, SES Dergisinin Aytaç Arman ve Tarık Akan lı 1970 yılındaki yarışmasında finalist olarak derece almış ve böylece sinemaya başlamıştır.Toplam 10 filmde rol almış daha sonra İstanbul Hukuk Fakültesini tamamlayarak Avukatlığa başlamıştır. Bu arada uzun yıllar TRT, TGRT, Kanal 6 gibi kanallarda programcılık ve sunuculuk yapmıştır.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.