Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Hüseyin Zan (1931-2011) 
İlkokul tahsilinden sonra çalışma hayatına atıldı. Tamircilik ve şoförlük yaptı. Sinema oyunculuğuna 1960´da "İÇİMİZDEN BİRİ" filmiyle başladı. Çok sayıda filmde kötü adam karakterleri canlandırdı. Bir kaç filmde baş rol oynadı. Yeşilçam´ Devamı
Doğum: 1931 - 2011 (80 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Katerina 72 (1972) ...... 
Yazık Oldu Yarınlara (1974) ...... Tayfunun Arkadaşı
Almanyalı Yarim (1974) ...... 
Paprika Gaddarın Aşkı (1972) ...... Oski
Baskın (1972) ...... Kiralık Katil

Biyografi
İlkokul tahsilinden sonra çalışma hayatına atıldı. Tamircilik ve şoförlük yaptı. Sinema oyunculuğuna 1960´da "İÇİMİZDEN BİRİ" filmiyle başladı. Çok sayıda filmde kötü adam karakterleri canlandırdı. Bir kaç filmde baş rol oynadı. Yeşilçam´da "OSKİ" lakabı ile tanınan Hüseyin Zan, Çetin İnanç´ın yönettiği OSKİ adlı filmle lakabını baş rol oynadığı filme taşıdı. bazı filmlerde prodüksiyon amirliği yaptı. Figüran bürosu işletti. Oyunculuk dersleri verdi. İlerki yıllarda televizyon filmleri ve dizilerde rol aldı. Bir kız evladı olan Hüseyin Zan, 1990 yılından itibaren yaşamını Yalova´nın Çınarcık ilçesinde balıkçılık ve balık avı malzemeleri satarak geçirdi.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.