Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Muammer Gözalan (1905-1981) 
Eyüp´lü bir ailenin oğludur. DDY Şube Müdürlüğünden atmışlı yıllarda emekli olmuştur. Eşi Ayşe Nigar, sahne adı ile Hülya Gözalan ise Darülbeda´nini kuruluşu ile tiyatro artistliğine başlayıp, uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyu Devamı
Doğum: 1905 - 1981 (76 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Babaların Babası (1975) ...... 
Mualla  (1971) ...... Avukat

Biyografi
Eyüp´lü bir ailenin oğludur. DDY Şube Müdürlüğünden atmışlı yıllarda emekli olmuştur. Eşi Ayşe Nigar, sahne adı ile Hülya Gözalan ise Darülbeda´nini kuruluşu ile tiyatro artistliğine başlayıp, uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyunculuğuna devam edip atmışlı yılların sonlarına doğru, İstanbul Şehir Tiyatrosundan emekli olmuştur. Hülya Gözalan, Darülbedai´ye girmesinden evvel, Kurtuluş Harbi´nde fahri başhemşirelik yapmış daha sonra Atatürk´ün gömleklerini dikme şerefine nail olmuş çağdaş bir Türk hanımı idi. Bütün bunları bir paşa kızı olmasına rağmen özgürce yapabilmişti. Hatta Kemal Atatürk, babaanneme atölye açması için o dönemde oldukça büyük bir miktar kabul edilebilecek olan 250 Lira vermiştir.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.