Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Aydın Tezel (1929-2011) 
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi´nden mezun oldu. Tiyatro - Sinema oyuncusu Güzin Özipek´le evlendi ve bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu. Bir süre inşaatçılık ve müteahhitlik yaptı. Sinemaya 1966´da "Seni Seviyorum" adlı fille ba Devamı
Doğum: 1929 - 2011 (82 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Mualla  (1971) ...... Kenan

Biyografi
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi´nden mezun oldu. Tiyatro - Sinema oyuncusu Güzin Özipek´le evlendi ve bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu. Bir süre inşaatçılık ve müteahhitlik yaptı. Sinemaya 1966´da "Seni Seviyorum" adlı fille başladı. Fotoromanlarda,televizyon dizilerinde oynadı.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.