Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Faik Coşkun (1914-1978) 
Tiyatrocu Selim Bey ile Direkler Arası´nın ünlü kantocusu Madam Mari´nin oğludur. Anne babası Kastamonu´da tiyatro turnesindeyken doğdu. Tiyatro sahnesinin tozunu yutarak büyüdü. 1924´te henüz 10 yaşındayken "Hamdi Paşa´ Devamı
Doğum: 1914 - 1978 (64 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Yaban (1974) ...... Meyhaneci
Sahipsizler (1974) ...... Kahveci
Bitirimler Sosyetede (1973) ...... Meyhaneci
Paprika Gaddarın Aşkı (1972) ...... 
Ölüme Koşanlar (1973) ...... 
Baskın (1972) ...... Otelci Arif
Mualla  (1971) ...... Nedim
Üç Arkadaş (1971) ...... 

Biyografi
Tiyatrocu Selim Bey ile Direkler Arası´nın ünlü kantocusu Madam Mari´nin oğludur. Anne babası Kastamonu´da tiyatro turnesindeyken doğdu. Tiyatro sahnesinin tozunu yutarak büyüdü. 1924´te henüz 10 yaşındayken "Hamdi Paşa´nın Katili" oyunuyla profesyonel oyunculuğa başladı. Aktör Şadi Karagözoğlu, Raşit Rıza, Kel Hasan ve Komik-i Şehir Naşit´in tiyatro topluluklarında çalıştı. Sinema oyunculuğuna 1932´de Muhsin Ertuğrul´un yönettiği "Bir Millet Uyanıyor" filminde rol alarak başladı. Ömrü boyunca tiyatro ve sinema çalışmalarını birlikte sürdürdü. Çok sayıda filmde karakter rolleri oynadı. Hafızalarda, bir çok filmde canlandırdığı "Meyhaneci" rolüyle yer etti.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.