Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Memduh Ün (1920-..) 
Vefa lisesini bitirmiş, tıp fak. 4.sınıftan ayrılmış. Eskişehir Şeker Fabrikası, Ankara DDY, İstanbul Maliyesi ve Belediyesinde çalışmıştır. 1938´den 1953´e kadar başta Vefa ve Bjk olmak üzere çeşitli kulüplerde futbol oynamıştır. Sanat h Devamı
Doğum: 1920 - .. (100 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Üç Arkadaş (1971) ...... Doktor

Biyografi
Vefa lisesini bitirmiş, tıp fak. 4.sınıftan ayrılmış. Eskişehir Şeker Fabrikası, Ankara DDY, İstanbul Maliyesi ve Belediyesinde çalışmıştır. 1938´den 1953´e kadar başta Vefa ve Bjk olmak üzere çeşitli kulüplerde futbol oynamıştır. Sanat hayatı oynadığı "Damga" filmiyle başlamış, 1954´de Dr. A. Alyanak´la Yakut filmi kurmuştur. "Yetim Yavrular" filmiyle yönetmenliğe başlamış, "Üç Arkadaş" filmiyle sinemamızda yeni bir dönem açmış, 1960´da Uğur filmi kurmuştur. 1966 Antalya Film Festivali´nde En İyi Yönetmen seçilmiştir. (Alıntı:Türk ve Dün.Ün.Ans.ve çeşitli kaynaklar) .
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.