Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Suphi Tekniker (1940-..) 
Mersin Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü´nden mezun oldu. 1957´de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Daha sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları´nda görev aldı. 1960´da "Cici Kati Devamı
Doğum: 1940 - .. (80 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Katerina 72 (1972) ...... 
Ezo Gelin (1973) ...... Yusuf
Kopuk (1972) ...... Salih
Meçhul Kadın (1970) ...... Ahmet

Biyografi
Mersin Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü´nden mezun oldu. 1957´de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Daha sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları´nda görev aldı. 1960´da "Cici Katibem" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Tiyatro-sinema oyunculuğunu beraber sürdürdü.Bazı filmlere senaryo yazdı. İlerleyen yıllarda televizyon dizilerinde rol aldı.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.