Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Birtane Güngör (1952-..) 
Sinema oyunculuğuna 1970´te başladı. Yeşilçam´da çocuk yüzlü kadın oyuncular arasında yer aldı. Kariyerinde 2. derece ve baş rol oyunculukları yer aldı. Usta sinemacı Yılmaz Güney´le, kariyerinin başında rol aldığı "Zeyno"(1970) fil Devamı
Doğum: 1952 - .. (68 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Yemende Bir Avuç Türk (1970) ...... Mülazım Ahmetin Nişanlısı

Biyografi
Sinema oyunculuğuna 1970´te başladı. Yeşilçam´da çocuk yüzlü kadın oyuncular arasında yer aldı. Kariyerinde 2. derece ve baş rol oyunculukları yer aldı. Usta sinemacı Yılmaz Güney´le, kariyerinin başında rol aldığı "Zeyno"(1970) filmiyle başlayan tanışıklığı onu daha sonraki yıllarında çekilen Güney filmlerinde rol almasına yol açtı. 1976´da rol aldığı İtalyan filminde adı afişe "Birtane Desanto" olarak yazıldı. Yapımcı Oksal Altınel´le evlenip ayrıldı. Evlilik yıllarında çevirdiği filmlerde adı afişlere "Birtane Altınel" olarak yazıldı. TV reklam filmlerinde de oynadı.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.