Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Baki Tamer (1926-2004) 
Elazığ´da doğdu.Erzurum Öğretmen Okulu´ndan mezun oldu. Bir süre muhasebecilik ve öğretmenlik yaptı. Sinemaya 1957´de "Çileli Bülbül" filmiyle girdi.Bir süre işletmecilik yaptı.1957´de Cep Tiyatrosu ve Küçük Sahne´de tiy Devamı
Doğum: 1926 - 2004 (78 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Aşk Dediğin Laftır (1976) ...... 

Biyografi
Elazığ´da doğdu.Erzurum Öğretmen Okulu´ndan mezun oldu. Bir süre muhasebecilik ve öğretmenlik yaptı. Sinemaya 1957´de "Çileli Bülbül" filmiyle girdi.Bir süre işletmecilik yaptı.1957´de Cep Tiyatrosu ve Küçük Sahne´de tiyatro oyunculuğuna başladı. Bazı filmlerin senaryosunu yazdı. Foto romanlarda oynadı. Yeşilçam´ın yaşadığı krizlerde zor günler yaşadı. Televizyon film ve dizilerinde rol aldı.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.