Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Masist Gül (1947-2004) 
Masist Gül (1947-2003) güçlü fiziği ile 300´ü aşkın Türk filminde rol almış bir oyuncuydu.Pek fazla bilinmeyen yönüyle de olağandışı bir sanatçıydı. Kendini "amatör kahırkeş sanat uzmanı" olarak tanımlayan Gül, şiir, resim, kolaj, b Devamı
Doğum: 1947 - 2004 (57 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Turist Ömer Uzay Yolunda  (1973) ...... 

Biyografi
Masist Gül (1947-2003) güçlü fiziği ile 300´ü aşkın Türk filminde rol almış bir oyuncuydu.Pek fazla bilinmeyen yönüyle de olağandışı bir sanatçıydı. Kendini "amatör kahırkeş sanat uzmanı" olarak tanımlayan Gül, şiir, resim, kolaj, bakır üstüne çizim gibi çeşitli işlerin yanı sıra 80´li yılların başında Kaldırım Destanı - Kaldırımlar Kurdunun Hayatı adını verdiği "aylık mecmua" biçiminde 6 kitaplık bir dizi tasarladı. Bugüne kadar basılmamış olan bu el yapımı kitaplarda Gül, 1905 ile 1978 yılları arasında yaşayan Kaldırım Fahri adlı bir kabadayının şiddetli ve sert yaşam hikayesini çizgi roman tarzında resmetti. Bent 001 bu 6 orijinalin tıpkı basım yoluyla çoğaltılmasından elde edilmiştir.

 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.