Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Hayri Caner (1936-1998) 
1936 yılında İstanbul’da doğan Hayri Caner, bir süre Çapa Eğitim Enstitüsü’nde okudu. 1954 yılında Tarık Buğra’nın yönettiği Türkiye Spor Gazetesi’nde spor öyküleri yazarak gazeteciliğe başladı. Aynı yıl Akşam Gazetesi’n Devamı
Doğum: 1936 - 1998 (62 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Gırgıriyede Büyük Seçim (1984) ...... Tayfurun adamı

Biyografi
1936 yılında İstanbul’da doğan Hayri Caner, bir süre Çapa Eğitim Enstitüsü’nde okudu. 1954 yılında Tarık Buğra’nın yönettiği Türkiye Spor Gazetesi’nde spor öyküleri yazarak gazeteciliğe başladı. Aynı yıl Akşam Gazetesi’nde film eleştirmenliğine başladı. Si-Sa (Sinema Sanatı), AS (Akademik Sinema), Sinema Ekspres, Film Market (Londra) ve Film Market (İstanbul) dergilerini kurdu. Sinemaya 1962 yılında “Mahalle Arkadaşları” adlı filmle başlayan Caner, kısa sürede değişik fiziği ve yeteneğiyle karakter rollerinin aranan oyuncusu oldu. “Vur Gözünün Üstüne” filmiyle oyunculuğun yanı sıra yönetmenliğe de başlayan Caner, 1974-1980 yılları arasında Londra’da yaşadı. Yeşilçam anılarını ve çeşitli gazetelerde yazdığı film eleştirilerini, “Yeşilçam Filmleri-Türkan Şoray’ın Kucağındaki Ölü Martı” kitabında topladı. Yeşil Gözlü Melek adlı bir roman yazdı.
Türk sinemasına uzun yıllar oyuncu, yönetmen ve yazar olarak hizmet eden Hayri Caner, 1998 yılında 62 yaşındayken, alkole bağlı sarılık ve siroz teşhisiyle kaldırıldığı hastanede vefat etti.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.