Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
 
 Türk Sinemasından Haberler
Halit Refiğsiz 1 yıl oldu
Usta yönetmen Halit Refiğ, birinci ölüm yıl dönümünde anıldı.
Altın Portakalın en iyisi Çoğunluk
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali ödülleri düzenlenen kapanış töreniyle sahiplerini buldu. Seren Yüce´nin Çoğunluk adlı filmi en iyi yönetmen ve en iyi film ödüllerinin sahibi oldu.
Altın Kozada En İyi Film Ödülünü Bal aldı
17. Uluslararası Altın Koza Film Festivali´nde, En İyi Film Ödülü´nü yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu´nun yaptığı Bal aldı. Gecede Nur Sürer, Yılmaz Güney´i hatırlarak sitem etti: Bir filmi bile gösterilmedi!
Yeşilçam da Büyük Ödül Nefes in
3. Yeşilçam Ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü nü Nefes: Vatan Sağolsun alırken 8 dalda aday gösterilen Vavien 3 ödülün sahibi oldu.
Gazanfer Özcanı kaybettik
Bir süredir Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren usta oyuncu Gazanfer Özcan dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.
Recep İvedik 2 kendi rekorunu geçti
Beklenen rekor haberi geldi. ´Recep İvedik 2´ tüm zamanların en fazla hafta sonu rakamlarına ulaştı ve iki günde 1.209.453 kişi tarafından izlendi.

Duvara Karşıya Avrupadan ödül
Fatih Akın´ın filminden operaya uyarlanan ´´Duvara Karşı´´ oyunu, Türk ve Alman toplumları arasında karşılıklı hoşgörünün artmasına vesile olduğu..

Issız Adam Avrupayı ağlatacak
Çağan Irmak’ın yönettiği, başrollerini Cemal Hünal ve Melis Birkan’ın paylaştığı film, 12 Mart’tan itibaren Avrupa’da izleyicilerle buluşacak.Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.