Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Tosun Paşa (1976)-Renkli
Komedi |
Tellioğuları ve Seferoğulları adlı iki aile Yeşil Vadi için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girerler. Vadinin kime ait olduğuna devlet görevlileri de karar veremezler ve Tellioğuları ve Seferoğulları aileleri Yeşil Vadi´yi ele geç.. Devamı
Yönetmen : Kartal Tibet
 
Oyuncular
Kemal Sunal
(1944-2000)
Rol: Şaban(Sahte Tosun Paşa)
Müjde Ar
(1954-..)
Rol: Leyla
Şener Şen
(1941-..)
Rol: Lütfü
Ayşen Gruda
(1946-..)
Rol: Zekiye
Bilge Zobu
(1932-..)
Rol: Merasim Kıtası Kumandanı
Ergin Orbey
(1936-..)
Rol: Tellioğlu Vehbi
Adile Naşit
(1930-1987)
Rol: Tellioğlu Adile
 
Filmin Konusu
Tellioğuları ve Seferoğulları adlı iki aile Yeşil Vadi için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girerler. Vadinin kime ait olduğuna devlet görevlileri de karar veremezler ve Tellioğuları ve Seferoğulları aileleri Yeşil Vadi´yi ele geçirmek için en büyük devlet memuru olan Daver Bey´in kızı Leyla´yı (Müjde Ar) almak için kıyasıya bir mücadeleye girerler. Daver Bey Leyla´yı Seferoğullarına vermeye karar verir. Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şabanı (Kemal Sunal) Kahire sarayının en rütbeli paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar.Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğullarının en büyük oğlu Lütfü´nün (Şener Şen) yakın arkadaşı gibi davranıp,Yeşil Vadi ve Daver Bey´in kızı Leyla´yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla´ya kendisi aşık olur ve herşeyi eline yüzüne bulaştırır.Sonuçta işler Arap saçına döner ve gerçek Tosun Paşa,Kahire sarayından gelir.Gerçek Tosun Paşa,Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey´in kızınıda alır.Neticede bu olaydan ötürü kellerini bile zor kurtaran Tellioğulları ve Seferoğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler.Herkesin gözünde suçlu Şaban olur ve film biter.
Türü: Komedi  
 
Replikler
 
 
 
Tanıtım Filmi / Fragman
Google Video da ara
Youtube da ara
Vimeo da ara
Daily Motion da ara
İzlesene de ara
Vidivodo da ara
BU FİLMİ ONLINE İZLE
 
Diğer Sahneler
.....Sahnesi
..... Sahnesi
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.